Doktora Programımız AçıldıTÜBİTAK ARDEB 1005 ProjemizBRICCS En iyi Üniversiteler Sıralaması2016-2017 THE Dünya Üniversiteler Sıralaması

Misyon

Misyonumuz Bilim ve teknolojiyi yakından izleyen, katkıda bulunan ve topluma kazandıran mühendisler yetiştirmek, eğitimde ve araştırmada yeni bilgi ve yaklaşımların üretilmesi ve benimsetilmesinde öncülük yapmaktır.

» devamı

Vizyon

Yetiştirdiği seçkin Elektrik ve Elektronik mühendisleri ile yenilikçiliği toplumda yaygınlaştıran, bilgi ve toplumsal fayda üreterek toplumu ileriye taşıyan bir bölüm olmaktır.

» devamı

İş İmkanları

Gerek devlet sektörü gerek özel sektör Elektrik ve Elektronik Mühendisleri için geniş iş imkanları sağlamaya devam etmektedir. Özellikle telekomünikasyon sektörü ve bununla bağlantılı sektörler dünyanın her yerinde büyümekte

» devamı

Bölüm Başkanının Mesajı

Atılım Elektrik ve Elektronik Mühendisliği (EE) Bölümü, seçkin mühendisler yetiştirmek ve bilgi üreterek toplumu ileriye götürmek amacıyla kurulmuş ve günümüze kadar bir çok başarıya imza atmıştır.
Ülkemiz ve dünya ihtiyaçlarına göre hazırlanmış müfredatımız, haberleşme, sinyal işleme ve gömülü sistemler alanlarına odaklı olmakla birlikte yüksek gerilim, elektrik makineleri ve güç dağıtım sistemleri gibi konuları da  içermektedir.Akademik kadromuz, yurtdışında ve ülkemizin saygın üniversitelerde eğitim görmüş olmaları, yüksek bilimsel araştırma performansları ve iyi eğitim verme konusundaki titizlikleri ile öne çıkmaktadırlar.

» devamı