Bölüm Başkanının Mesajı

Atılım Elektrik ve Elektronik Mühendisliği (EE) Bölümü, seçkin mühendisler yetiştirmek ve bilgi üreterek toplumu ileriye götürmek amacıyla kurulmuş ve günümüze kadar bir çok başarıya imza atmıştır.

Ülkemiz ve dünya ihtiyaçlarına göre hazırlanmış müfredatımız, haberleşme, sinyal işleme ve gömülü sistemler alanlarına odaklı olmakla birlikte yüksek gerilim, elektrik makineleri ve güç dağıtım sistemleri gibi konuları da içermektedir.Akademik kadromuz, yurtdışında ve ülkemizin saygın üniversitelerde eğitim görmüş olmaları, yüksek bilimsel araştırma performansları ve iyi eğitim verme konusundaki titizlikleri ile öne çıkmaktadırlar. Öğretim elemanlarımızın, içlerinde geleceğin eğitim teknolojilerini ve yöntemlerini konu alan eserlerin de bulunduğu , çok sayıda bilimsel yayını bulunmaktadır.

Öğrencilerimize karmaşık mühendislik problemlerini tanımlama ve çözme, uygun analiz yöntemlerini seçme ve uygulama becerileri kazandırıyoruz. Özgüvene sahip, kendini sözlü ve yazılı olarak iyi ifade edebilen ve İngilizceye hakim mühendisler mezun ediyoruz.

Atılım EE Bölümü çok az sayıda üniversitenin laboratuvarında yer alan gelişmiş cihazlar ile diğer üniversiteler arasında seçkin bir konuma sahiptir. Laboratuvar imkanlarımız "RF vektör network ölçümleri"nden "Yüksek hızlı lojik çözümleme" ve "Zaman düzleminde yüksek frekanslı ölçümler"e kadar uzanmaktadır.

Bölümümüz gerçekleştirdiği projelerle de öne çıkmaktadır. Laboratuvarlarımıza internet ile uzaktan erişim sağlayan “Avrupa Uzaktan Radyo Laboratuvarı” projesi, altı Avrupa ülkesindeki kuruluşların katılımıyla ve bölümümüzün liderliğinde başarılmıştır. Öğrencilerimiz, bölümümüzdeki her türlü ders materyaline internet ile ulaşmanın yanı sıra, ERRL projesinde geliştirilen altyapı ile, internet üzerinden gerçek deneyler de yapabilmektedirler.

Uluslararası öğrenci değişim programları vasıtası ile, öğrencilerimize ABD ve Avrupa’daki seçkin üniversitelerde mesleki bilgilerini pekiştirme imkanı sağlıyoruz. Dünyanın en saygın üniversitelerinden olan Indiana-Purdue Üniversitesi Atılım EE öğrencilerine bir yıla kadar eğitim imkanı ve başarılı öğrencilerimize çeşitli burs fırsatları sağlamaktadır.

Bölümümüzü daha iyi tanımak için web sayfamızı incelemenizi tavsiye ediyor ve sorularınız için bana ulaşabileceğinizi belirtmek istiyorum.

En iyi dileklerimle,
Dr. Kemal Efe Eseller
Bölüm Başkanı