Üniversite Adayları

Sevgili Üniversite adayları,
Bu sayfada Atılım Üniversitesi Elektrik ve Elektronik (Atılım EE) Bölümünü sizlere tanıtacak çeşitli bilgilere ve bağlantılara yer verdik. Web sayfamızdaki bağlantıları takip ederek veya bize doğrudan ulaşarak Bölümümüz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Yakından tanıdıkça Atılım EE Bölümünü tercih etmek için pek çok sebep olduğunu göreceksiniz.

İyi Bir Eğitim 

Atılım EE öğrencileri ile diyalog imkanı bulduysanız, Atılım EE'yi tanıyan herkes gibi siz de Bölümümüzün iyi bir eğtim verdiğini biliyorsunuzdur. Yurtdışı deneyimlere sahip yüksek nitelikli öğretim elemanları ile uluslararası standartlarda eğitim veriyor olması Atılım EE'yi tercih etmek için en önemli sebeplerden biri.

Güncel Müfredat ve Ders İçerikleri

Elektronik mühendisliği son derece hızlı gelişmelerin yaşandığı bir alan. Bu nedenle elektronik mühendisliği eğitiminde en önemli niteliklerden birinin "güncellik" olduğunu söylemek mümkün. Bir kaç sene önce öğretilen kavramların günümüzde önemini yitirebiliyor olması, eğitim kurumlarını iyi bir eğitim için gelişmeleri sürekli izleme zorunluluğu ile karşı karşıya bırakmakta. Atılım EE Bölümü, genç ve dinamik öğretim kadrosu ile müfredatını ve ders içeriklerini sürekli güncel tutuyor. Atılım EE öğrencileri güncelliğini yitirmiş bilgilerle zaman kaybetmeden geleceğin mühendislerinin sahip olması gereken bilgi ve yeteneklerle donanıyorlar.

Araştırmalara Katılma Olanağı

Bölümümüz Tubitak ve Endüstri ile işbirliği içersinde çok sayıda araştırma ve uygulama projesi yürütmekte. Başarılı öğrencilerimizden birçoğu bu projelerde görev alarak hem araştırma deneyimi kazanıyorlar hem de daha mezun olmadan iş hayatına adım atıyorlar. Bölümümüz tarafından bu öğrencilere önemli miktarda burs desteği sağlanmakta.

İngilizce Eğitim Avantajı 

İngilizce günümüzün en geçerli bilim ve teknoloji dili haline gelmiş durumda. Elektronik dünyasında da en geniş ve güncel bilgi kaynakları İngilizce dilinde. Atılım EE bölümü meslek derslerinin tümünde İngilizce eğitim vererek, geniş bilgi kaynaklarına kolaylıkla ulaşabilen ve hayat boyu öğrenebilen mühendisler yetiştirmeyi hedefliyor.

Modern laboratuvarlar

laboratuvarlar mühendislik eğitiminin en onemli unsurları sayılabilirler. Atılım EE Bölümü büyük yatırımlarla kurduğu modern laboratuvarları ile öğrencilerine pek az üniversitenin sağlayabildiği imkanları sunuyor.

Bölümümüzü daha yakından tanımak için web sayfamızı gezebilir, bizimle doğrudan iletişim kurabilir, kampüsümüzü ziyaret edebilir ve tanıtım toplantılarımıza katılabilirsiniz. Sizleri aramızda görmek dileğiyle..