Yurt Dışı Öğrenci Değişim Programları

    Avrupa Birliği Ülkeleri ile Öğrenci Değişimi Programı
Atılım EE Bölümü öğrencileri eğitimlerinin bir bölümünü, "Erasmus" programı kapsamında, Avrupa üniversitelerinde gerçekleştiriyorlar. Avrupa Komisyonu'nun "Erasmus" programı öğrenci değişimini destekleyerek, Avrupa Ülkeleri Yükseköğretim kurumları arasındaki işbirliğini geliştirmeyi ve "Avrupa boyutunu" ön plana çıkarmayı hedefliyor.

    Bölümümüz tarafından yapılan ikili anlaşmalar çerçevesinde, öğrencilerimiz bir veya iki dönem süreyle yurtdışında eğitim görmekteler. Bu süre zarfında öğrencilerin seyahat, dil eğitimi ve benzer masrafları büyük ölçüde Avrupa Komisyonu fonlarından karşılanmaktadır. Yurt dışı eğitim programları, öğrencilerimize farklı kültürleri ve eğitim sistemlerini tanıtmayı hedefliyor. Yurt dışı deneyime sahip öğrencilerimiz mezuniyet sonrasında daha iyi iş imkanlarına kavuşabiliyorlar.

    Öğrencilerimizin öğretim gördükleri üniversitelerden bazıları şunlar:

    Indiana University-Purdue University Indianapolis ile Öğrenci Değişimi Programı
Atılım Üniversitesi ile Indiana University-Purdue University arasında yapılan anlaşma ile, Bölüm öğrencilerimiz eğitim sürelerinin bir yılını ABD'nin Indiana eyaletinde bulunan "Indiana University-Purdue University Indianapolis"de (IUPUI) geçirebilecekler. Ayrıca, anlaşma ile, üstün başarı gösteren Atılım EE Öğrencileri IUPUI'da öğrenim ücretinin önemli bir kısmından muaf tutulacaklar. IUPUI, ABD'nin en saygın üniversiteleri arasında yer alan Indiana Üniversitesi ve Purdue Üniversitesinin Indianapolis kentinde ortaklaşa kurdukları bir kampüs. IUPUI ile ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki bağlantılar kullanılarak ulaşılabilir. www.iupui.edu www.engr.iupui.edu www.engr.iupui.edu/ece

Daha fazla bilgi için Üniversitemizin AB ve Uluslararası İlişkiler Ofisi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz